9 kwi 2015

Pies w lesie tylko na smyczy - ciągle aktualne.


To pierwszy wpis po niemal dwuletniej przerwie, miałem już dość oglądania martwych, często paskudnie rozszarpanych zwierząt. To nie znaczy jednak, że inni bloga nie oglądali, w ciągu ostatniego roku  był odwiedzany 314 razy, przez 3609 użytkowników. Co więcej blog, ale przede wszystkim konsekwentna praca leśników i Straży Leśnej być może przynosi pewne efekty. Spotkałem się z opiniami, że w lasach trójmiejskich częściej niż w innych rejonach kraju spotkać można w lesie psa na smyczy. Wiosna to trudny okres dla saren, zwłaszcza maluchów. Ciągle jeszcze zdarzają się ludzie, którzy w dobrej wierze zabierają je do domu, przynoszą leśnikom, bo "się zgubiły". Pamiętajmy - zostawmy napotkane małe sarenki, sowy i inne zwierzaki w ich naturalnym środowisku. Zwykle wcale nie potrzebują naszej "pomocy".
Dla miłośników mocnych wrażeń: psy zagryzły ciężarną sarnę - historia z początku kwietnia z Oleśnicy, jest oczywiście zdjęcie. Zdjęcie tym razem zupełnie żywego rogacza (samiec sarny) -  Wojciech Lewandowski.

3 komentarze:

 1. kolejny świeży przypadek "działalności" psów: https://www.facebook.com/osrodekjelonki/posts/845158818960542

  OdpowiedzUsuń
 2. Szkoda, że warszawskie lasy pozostawione są samym sobie. W Warszawie nie ma Straży Leśnej, a porządku „pilnuje” Straż Miejska, której w lasach praktycznie nie ma, nie mówiąc o Policji.

  Pozdrawiam
  Rafał

  OdpowiedzUsuń
 3. Witam, jestem tego samego zdania! Psy nieważne czy duże czy małe w lesie równieź powinny chodzić na smyczy przy właścicielu!

  OdpowiedzUsuń